Habberstad til Statoil
Rådgiver Henrik Øinæs Habberstad har fått jobb som leder for kreativ strategi i Statoil, melder Kampanje.
– I den fasen Statoil går inn i, med internasjonal vekst og et stort behov for å bygge og styrke merkevaren, var dette en mulighet det var vanskelig å si nei til, sier Habberstad til nettstedet

Habberstad har tilbragt tre år som rådgiver i reklmaebyrået Ernö. Før det var han internasjonal merkevaresjef i Djuice. Han har også hatt ansvar for kommunikasjon og mediedelen av Telenor Brand Academy. Hovedtyngden av hans erfaring stammer likevel fra reklamebransjen som planner, først i SLB, og senere som ansvarlig for planning i Dinamo.
– Tittelen kan leses som et tydelig signal om at kreativitet blir viktig for kommunikasjonen til Statoil fremover, sier Habberstad.