SMFB videre i Integrated

Eurobest: Som eneste norske byrå går SMFB videre i den integrerte kategorien. Arbeidet som sjarmerte juryen er flyttejobben som ble gjort for IKEA Åsane i vår.
5752 b8b75 original

Torsdag ble hovedvekten av finalistjobbene i Eurobest offentliggjort med 21 norske jobber på shortlist, og i dag ble de resterende shortlist-kategoriene sluppet: Craft – Film, Craft – Print & Poster og Integrated (spesialprisene og Young Creatives offentliggjøres sammen med resten av vinnerne lørdag).

De to håndverkskategoriene er kjemisk renset for norske byrånavn, mens SMFB er det eneste som dukker opp på shortlist for Integrated. Jobben det gjelder er forholdsvis uvanlig: Nye IKEA Åsane åpnet 2. mai, og i forkant ba de bergensere om hjelp til flyttingen. De søkte personer til konkrete oppgaver, eksempelvis å oppbevare ballene til ballrommet, sage over en tømmerstokk (i stedet for å klippe snor) og å holde tale på åpningsfesten.

Se casefilmen til IKEA-jobben her.

Det er SMFB, mediebyrået MediaCom, eventbyrået JCP og kommunikasjonsbyrået Trigger Oslo som står bak kampanjen.

Et vakkert sekund.
Én annen jobb på shortlist har en anelse norsk i seg, og det er den hyppig premierte «The Beauty of a Second», laget av Leo Burnett Milano for Montblanc. Den har tidligere vunnet gull, sølv og bronse i Cannes Lions og gull i One Show, blant annet. Det er det norske teamet André Gidoin og Markus Ivan Johansson som står bak.