Vamos er kommet til Android

Den sosiale kalenderen og veiviseren Vamos er ikke lenger bare for de med iPhone.
12992 5b9f6 original

Vamos, en iPhone-app utviklet av reklame- og kommunikasjonsfolk fra miljøer som McCann, AKQA, B-Reel og Verigy, er nå kommet til Googles Android-operativsystem.

Den nye appen er helt redesignet og følgelig annerledes enn sin navnebror i iOS-butikken. De nye designelementene og funksjonaliteten vil også komme til iPhone-eierne i en oppdatering før jul.

– Enkelte brukere forslo en mer visuelt appellerende events-liste, så vi la til event-omslag, rikere fargepallett og en ny font. Vi har også integrert Instagram-foto i den nye event-oversikten. Med dette får du visuell kontekst til et event som gjør det lettere for folk å bestemme seg for om de liker stedet eller ikke, skriver Vamos i en melding.

– Sist, men ikke minst: Når du deler et event fra Android-appen, vil det automatisk bli laget en event-side med en sanntids-strøm av bilder fra Instagram og Eye-Em. Denne unike integrasjonen gjør det lettere å følge events før, imens og etter at de har skjedd.

Vamos finner du hos Google Play.