Cueni til Mobiento
Karine Storaker Braaten var ikke lenge i rollen som daglig leder i Mobiento før hun fant tilbake til sin tidligere kollega i Making Waves.
– Lucas er den dyktigste mobile konseptutvikleren jeg vet om og vil være en viktig faktor for at vi i Mobiento vil lykkes sammen med våre kunder. Jeg er utrolig glad for å ha fått ham med på laget.
Lucas Cueni er utdannet innen produktdesign ved Central Saint Martins College of Art and Design i London, samt i interaksjonsdesign ved Arkitekthøyskolen i Oslo, AHO.
Brenner for interaksjonsdesign. Cueni har tidligere jobbet sammen med Karine Storaker Braaten i Making Waves, men kommer nå senest fra Telenor hvor han var ansvarlig for å koordinere interaksjonsdesign på deres digitale flater. Han jobber også frivillig for den internasjonale organisasjonen Interaction Design Association, IxDA for å fremme fagfeltet interaksjonsdesign.
Han har blant annet mobilerfaring fra prosjekter som app for VisitNorway og mobiltilpasset web for Regjeringen, og brenner for interaksjonsdesign, særlig på mobil.
– Endelig har jeg funnet det selskapet og de kollegaene som tør å satse på mobilkanalen og som gjør at jeg kan fokusere på mobil kreativitet i min hverdag, sier Cueni.
Foto: Mobiento