Enda flere til byHands
– Endelig samarbeider vi fast med disse flinke og sympatiske gutta og har flere spennende prosjekter på gang, sier Ida Lund Bjørnsen, agent og gründer av illustrasjonsagenturet.
– Både Frode og Jon Arne er utrolig dyktige illustratører. Frode er kanskje mest kjent for sin markante tegneserieaktige strek med artige karakterer og sprø innslag. Jon Arne, den yngste i gjengen, jobber svært allsidig, og kaster seg over ulike store og små utfordringer. Begge er en fryd å jobbe med og vi gleder oss til fortsettelsen, sier Bjørnsen.
Det gode selskap
– Mange av de jeg har sett opp til helt fra jeg begynte å studere er allerede med i byHands, så det var stas å bli spurt om selv å være med, sier Jon Arne Berg.
– Jeg synes de har vært flinke til å fremme mangfoldet som finnes innen norsk illustrasjon, fortsetter han.
For Frode Skaren var det avgjørende å ha noen som tar ansvar for alt det formelle, som avtaler og prising av de ulike oppdragene, noen som passer på deadlines og har oversikt på omfanget av jobb.
– Det har byHands, og nå kan jeg fokusere og få mer tid på det jeg egentlig skal, kommenterer Skaren.
– Det skal også sies at jeg er stolt over å være en del av denne herlige gjengen med de flinkeste folka jeg vet om, både illustratører og agenter.
Etter nøyaktig tre års drift er det i dag 12 illustratører tilknyttet agenturet: Bendik Kaltenborn, Kristian Hammerstad, Børge Bredenbekk, Esra Røise, Robin Snasen Rengård, Christina Magnussen, Hanne Berkaak, Peter-John de Villier, Magnus Voll Mathiassen, Darling Clementine, Uglylogo og Jon Arne Berg.