Nora & Neue

Neue Design Studio har ansatt Nora Bremnæs som designer.
7258 38d1e original

– Vi opplever at stadig flere kunder etterspør vår måte å forme visuelle identiteter på, og i den forbindelse har vi sett behovet for å utvide med enda en designer, sier senior designer Lars Håvard Dahlstrøm.

– Som et lite og fokusert designmiljø er vi avhengig av designere som vet å kombinere form med identitets- og kulturforståelse. Akkurat denne kombinasjonen fant vi i Nora Bremnæs.

Fra Rayon til Neue.
Bremnæs har sin bakgrunn fra Kunsthøyskolen i Oslo og SVA i New York og kommer til Neue fra Rayon der hun har jobbet med kunder som bl.a. Grand Hotel, Universitetet i Oslo, Music Export Norway, Cubus og Bik Bok. I Neue er hun med på å jobbe ut nye identiteter for blant annet UDI og Meteorologisk institutt.

– Å komme til Neue nå føles veldig bra, de er rett og slett utrolig dyktige og har gjort mange fine jobber. De er gode på prosess som igjen leder dem fram til veldig sterke, ofte genialt enkle løsninger, noe som appellerer til min kreative sans og utfoldelse. Nå er jeg her på syvende uka, og har funnet ut at de også er veldig hyggelige folk!

– Vi er stolte over å ha fått Nora på plass, og begynner allerede å se resultater av hva hennes dedikasjon og nysgjerrighet kan tilføre våre kunder, avslutter Lars Håvard.

– Og så må det jo nevnes at hun stakk av med en bronse for jobben «Påske + Pasjon» under Gullblyanten.

Foto: Neue