Nytt fjes i SAS

SAS har ansatt Marianne Orderud som ny Marketing Manager Norge. SAS melder at ansettelsen er en viktig brikke i en organisasjon som satser aktivt i det norske markedet.
38019 957ab original

Orderud kommer fra stillingen som Marketing Manager i Tele2 hvor hun blant annet har hatt strategisk og operativt ansvar for merkevare, herav massekommunikasjon, channel marketing og online.

– Etter noen lærerike år i Tele2 ser jeg frem til å ta med erfaringer inn i en ny bransje og dette er den beste utfordringen jeg kan tenke meg. SAS er en av de sterkeste merkevarene i landet og en merkevare veldig mange har et forhold til. Jeg er ydmyk og veldig glad for muligheten til å ta del i en så kompetent organisasjon, med et fantastisk produkt og et kundefokus jeg beundrer, sier hun.

Ansettesen av Orderud skjer samtidig i en fase der SAS satser offensivt.

– SAS har gjennomgått store omstillinger den siste tiden, og vi satser nå knallhardt ved å lansere nye produkter og tjenester, vi har et stort fokus på å gjøre reisen enklere og bedre for våre kunder, og ikke minst har SAS i år lansert 50 nye ruter. Vi er svært glade for at Marianne vil være med på reisen for å løfte SAS til enda nye høyder, sier Eivind Roald, konserndirektør for salg og marked i SAS.

Marianne Orderud har utdannelse fra befalsskole og NMH, og har tidligere også jobbet i Forsvaret, Microsoft og Samsung. Hun tiltrer stillingen 1. september.