Robert Jitzmark til Tangrystan

Tangrystan topper laget med den erfarne svenske reklamefilmregissøren.
36833 2fe86 original

Regissørens reel, som omfatter kunder som Puma, Sprite, Peugeot, Snickers, Hyundai, Sony Playstation, Falcon Beer, CANAL+, MTV, Mini Cooper og IKEA, vitner om lang og tro tjeneste i den visuelle reklamekomedien tjeneste.

Jitzmark har laget reklamefilm siden han gikk ut av Berghs i 95, først med Jonas Åkerlund, så med Mekano, før han startet Camp David sammen med regifrender i 2003. Ifølge produsentene på hans nye arbeidssted har han et helt spesiell øye for den litt skeive komikken, satt i en tydelig visuell ramme. En humorist med god smak og interesse for filmatisk estetikk.

– Vi gleder oss skikkelig til å kaste loss med Robert, han regisserer med stor visuell kompetanse, samtidig som han maksimerer den iboende humoren i enhver idé. Og det er da vi synes det er aller mest morsomt å produsere reklamefilm, sier produsentene Gry M. Sætre og Beate Tangre.

– Robert er dessuten kjent for å være en ordentlig fin fyr, og slike karer det vil hvertfall Tangrystan ha.

En oversikt over Jitzmarks reklamefilmer finnes på tangrystan.no