Skylstad til Dist
– Vi har markert oss som et av de sterkeste kreative miljøene i Norge. At vi nå får en av bransjens beste med på laget betyr at vi kan legge ut på neste etappe i vår kreative reise, sier byråleder Kjell. S. Rakkenes.
Eldar Skylstad kommer fra stillingen som administrerende direktør i Carat, men har tidligere vært konsulent, strategisk planner og byråleder i byråer som Bates, D'Arcy og New Deal/DDB Oslo. Han har bidratt på prisvinnende reklamearbeider, deriblant en rekke sølvfisker, bronseløver i Cannes, Eurobest, Gullblyanter og en Grand Prix i Stella
– Nest etter Carat er dette den beste jobben jeg kunne tenke meg. Dist har på rekordtid markert seg som det mest nyskapende byrået i Norge. Jeg gleder meg til å bidra og være med på den spennende reisen byrået er inne i, sier Eldar Skylstad.
En utfordrer. – Dist har blitt en utfordrer i det norske kommunikasjonsmarkedet fordi selskapet leverer alt annet enn forutsigbare løsninger. Med Eldar på laget, får vi både en av de beste konsulentene men også en av de mest kreative konsulentene i bransjen, sier Rakkenes.
På kundelisten til Dist står blant annet Toro, Norsk Tipping Burger King, Nordisk Film, G-sport, MatPrat og Tine.
Skylstad starer i sin nye jobb den 2. januar. Han går inn i Carat-styret fra nyttår. Tove Larsen, som er viseadministrerende direktør i Carat, blir konstituert administrerende direktør frem til en ny blir ansatt.
Foto: Carat