700.000,- til «Tea Time»
Reklame for Alvor-kampanjen (RfA) «Tea Time», utviklet av Dinamo, er etter alle målestokker den mest suksessrike veldedighetskampanjen reklamebransjen har arrangert.
Årets kampanje gikk som kjent ut på at muslimer intviterer ikke-muslimer hjem på te. Kampanjen var en suksess fra første stund, men at den fikk ekstra aktualitet etter 22. juli kan Kari Helene Partopuoli fra Antirasistisk senter skrive under på.
– Etter 22. juli har det vært en enorm pågang. Vi får mellom 30 og 50 eposter hver dag fra folk som enten vil på tebesøk, eller som vil invitere noen hjem til seg, forteller hun til dagbladet.no.
– God inkluderingspolitikk. På grunnlag av suksessen har regjeringen besluttet å gi 700.000 kroner til å videreføre kampanjen. Det gjør det mulig å drive kampanjen lenger enn hva som var planlagt.
– Det kan kanskje virke som et veldig enkelt tiltak, men det er god inkluderingspolitikk i praksis, sier inkluderingsminister Audun Lysbakken til avisen.
– Nordmenn med ulik bakgrunn har stått sammen i sorgen den siste tiden, og det er viktig at vi får styrket vi-et. Denne kampanjen er med på å muliggjøre dette, sier han.
21 år gammel tradisjon. Reklame for Alvor ble første gang arrangert i 1990, på initiativ fra Ottar Samulsen i Dinamo. Den gang var mottakerorganisasjonen WWF. Alle som stiller opp i kampanjen, det være seg reklamefolk, produksjonsfolk, mediebyrå eller nettselskap, tar i bruk fritiden sin til å jobbe gratis for en god sak.