Antonsen er «Styggen på ryggen»
Patrik Syversen har gjort musikkvideo av Onkl Ps «Styggen på ryggen», en låt som har gjort inntrykk på mange. Noen folk hevder at låta fenger fordi den er så ærlig om trøblete ting. Andre spør om det er slik at norske ører ikke hører skikkelig etter på raptekster dersom det ikke kompes av rock.
Uansett: Nå har låta fått en film som underbygger tematikken. I videoen er det Atle Antonsen i bjørnedrakt som personifiserer rapperens psykiske problemer.
– Regijobben har handlet om å holde filmen ren og naken, ikke bli for sentimental, men heller ikke tulle bort alvoret. Balanse rett og slett, forteller FredrikFiction-produsent Fredrik Pryser.
Patrik Syversen er nemlig reklameregissør hos Fredrik Fiction. Han har også gjort spillefilmene «Rovdyr», «Prowl», «Hjelp vi er i filmbransjen», «Exteriors» og TV dramakomedien «Hellfjord».
– Sangen er jo litt «emo». Så det var lett å falle i den fella der jeg skal stå i regnet i bar overkropp og synge, sier Pål «OnklP» Tøien til NRK om den rykende ferske videoen.