Bronse til SMFB og Try/Apt
Norske byråer hadde åtte nominasjoner fordelt på fem jobber etter at shortlistene i Outdoor, PR og Promo & Activation ble sluppet søndag. To av dem vant bronse under prisutdelingen mandag kveld: SMFBs «7 Days of Rain» for Geox Amphibiox og «Taxi Stoltenberg» av Try/Apt for Arbeiderpartiet.
Geox-jobben var nominert to ganger i kategori for Promo & Activation, og den vant bronsen i underkategori for Online Advertising in a Promotional Campaign.
«Taxi Stoltenberg» var likeledes nominert to ganger i PR-kategorien, og bronsen ble delt ut i underkategorien Media Relations.
Jobbene som ble nominert, men ikke premiert er Ylvis’ «The Fox», «The Second Hand Campaign» for IKEA av SMFB og «The Electric Traffic Report» for Peugeot av DDB Oslo. De to siste var nominert to ganger hver.