D&AD utforsker kreativ misunnelse
Den prestisjetunge, britiske utmerkelsen D&AD har lansert en serie filmer for å finne fram til arbeider som verdens topp-kreatører selv ønsker at de hadde laget. I løpet av tre filmer møter vi folk som Dan Wieden (Wieden + Kennedy), Ian Tait (Google Creative Labs) og Jessica Walsh fra Sagmeister and Walsh, som alle tre greier ut om et arbeid fra de siste 12 månedene.
Reklamemann Dan Wieden snakker varmt om miljøkampanjen 350Action, der ødeleggende stormer blir oppkalt etter klimafornektende politikere. Digitalguruen Iain Tait snakker om den geniale tenkingen bak Philips Hue-lyspæren, mens designer Jessica Walsh forteller om Whitney-brandingen fra Experimental Jetset, et responsivt logo-system som formes etter oppgaven.
Animasjonssnuttene i begynnelsen av hver film, hvor du blir tatt med inn i de gule blyantene i D&AD-logoen, er produsert av Factory Fifteen. Film nr. 4 forteller om hvordan dette gikk til. Kampanjen er utviklet av Wieden+Kennedy London.
D&AD het opprinnelig British Design & Art Direction og er en veldedig kåring med pedagogisk formål om å fremme fortreffelighet innen design og reklame.