Feirer ny vignett med KF-konkurranse

Fra 1. desember har Capa operert med ny vignett på kinoene. I den anledning har reklamedistributøren utlyst en konkurranse for lesere av kreativtforum.no.
7802 94308 original
20029 731e6 original

Det er 7 år siden Capa forandret vignetten sin, og nå går de litt tilbake til røttene ved å bruke øyet i logoen som porten til det magiske som kinoopplevelsen representerer.
– Bakgrunnen for endring av vignetten er både for å utnytte de forbedrede lyd- og bildekvalitetene på kinoene, samt at vi vi ønsker en mer varmere og magisk vignett enn den kalde som vi har i dag. Vi er kjempehappy med jobben som Bug & NeoLab har gjort! Det er mange filmreferanser i vignetten, og vi håper man oppdager en ny for hver gang man er på kino, sier markedssjef Espen Strand Henriksen.

Thomas Berland, manager i Bug forteller at de har hatt høye ambisjoner til både kvaliteten på bilde og lyd.
– Vi er overbevist om at denne vignetten vil være med på gi kinopublikum en enda bedre opplevelse av reklame på kino, og Capa en spennende ny vignett med lang levetid, sier han.

Kenneth Rasmus Greve, kreativ leder i NeoLab mener den tekniske kvaliteten på norske kinoer er på et ekstremt bra nivå.
– Vi ønsket derfor å lage en film som utnyttet dette potensialet maksimalt. Rommet mellom øyet og lerretet skal fylles med deilig filmfølelse når man ser den nye Capa-vignetten.

Konkurranse! De av KFs lesere som finner flest referanser til andre filmer i vignetten (hint: Det er flere enn 10) vinner et Capa Gullkort. Kortet gir gratis adgang på kino for to personer i hele 2010.

Send mail med svar til [email protected]. Konkurransen avsluttes 10. desember 2009.