Ernö ble best i januar
Den årsferske omdømmefilmen for Forsvaret er laget på konseptet «For alt vi har. Og alt vi er», som ble lansert i 2010, og hvis påfølgende kampanjer har resultert i en rekke priser, blant annet Grand Prix i forrige Stella.
Nå er den altså den ferskeste filmen i rekken stemt fram som det beste arbeidet som er publisert på kreativtforum.no i løpet av januar.
Sjefen for Forsvarets mediesenter, Tom Ovind sa følgende da kampanjen ble lansert tidligere i år:
– Filmen handler om behovet for å verne om det vi har, et prinsipp som er like viktig for et land som det er for oss mennesker. Vi har i flere år jobbet med å knytte Forsvaret nærmere det norske folk, og de nye filmene er en naturlig fortsettelse av dette.
Gullfilm på andreplass
I desember landet Norsk Luftambulanse i Canal Digital-reklamefilmen «Silver Hand» for å fortelle om hjemeslag. Jobben ble imidlertid ikke publisert på kreativtforum.no før i januar, og ble dermed med i måneds-avstemmingen.
Kampanjen vant gull i Film under Gullblyanten 2014. Canal Digitals «The Silver Hand», som Luftambulansen bryter inn i, vant forøvrig måneds-kåringen for november.
Med historisk sus
På pallen finner vi også Kitchen, som lagde to spesialsydde radiospotter på vegne av Fretex i anledning julen. Spottene skiller seg ut fra hopen ved å være godt over tre minutter lange, og er laget med tanke på at romjulen er en tid folk tar det roligere og er i bedre modus for å lytte til lengre fortellinger.