Hederspris til Widespace
Mano Rashidi, daglig leder i Widespace Norge, sier det er en ære å motta hedersprisen på vegne av Widespace.
– Dette er andre gang det det deles ut en hederspris i Purple People Award. At den går til Widespace sier egentlig alt om menneskene jeg jobber sammen med. Dette er først og fremst en pris til alle mine kolleger i Widespace. Mennesker som daglig tør å utfordre og tenke langsiktig. Jeg er både stolt og ydmyk, sier han.
Utvikler hele kanalen
Camilla Torvik, juryleder i Purple People Award, sier Widespace har banet vei for nye kommuniksjonsplattformer.
– Med sin entusiasme, stå på vilje og serviceinnstilling har selskapet stått på barrikadene og vært pådrivere for hele kanalens utvikling. Vi har gitt hedersprisen til et selskap som har skapt en kultur som setter fag og kvalitet i høysetet, og som drar bransjen videre, sier hun.
– Vi er utvilsomt et litt annerledes medieselskap som like mye er et teknologiselskap. Derfor er det ekstra gøy at deler av juryens begrunnelse er at vi alltid et tett på produktet, og ikke minst på utviklingen. Som juryen selv sier det, så har vi vist kanalens fulle potensiale. For oss er dette en viktig anerkjennelse som forhåpentligvis betyr at enda flere åpner opp øynene for oss. Ikke minst er det en motivasjon for å fortsette å utfordre og utvikle nye innovative løsninger, sier Mano Rashidi.
Heier på de unge og ambisiøse
Camilla Torvik sier juryen heier på de unge og ambisiøse som er engasjerte og som investerer mye i utviklingen av innovativ teknologi.
– Vi er veldig glade for å kunne gi årets hederspris til Widespace. En pris som går til et selskap som leverer gang på gang, avslutter hun.