Parodi i effektivitetens navn

Prekvalifiseringen til nye Stella er i gang. I den forbindelse har Kitchen laget en bannerkampanje for å minne folk på å sende inn sine beste jobber.
39318 3791b original

– Vi er veldig glade for at Stella relanseres i ny drakt og i nytt format. Vi tror at prisen nå kommer til å bli så viktig som det den fortjener å være. Barrieren for mange har jo vært at de tror det er for vanskelig å skrive case. Men med det nye konkurranseformatet er det jo ikke slik lenger. Vi ville derfor lage en morsom liten sak som fortalte at det nå er lettere å skrive case om de jobbene det er vanskeligst å lage sier planner i Kitchen, Espen Haugen.


Helena Egeland og Helene Egeland fra Kitchens talentfabrikk Energy Pool er teamet bak ideen. Foto: Kitchen

– Alle vet at de mest effektive ideene kommer fra godt fungerende arbeidsgrupper. Det er når flinke folk jobber godt sammen på tvers av funksjoner, at god reklame lages. Samtidig vet vi jo at det som oftest er konsulenten og planneren som skriver Stellacasene. Vi la derfor fokuset på nettopp dem. Og tillot oss å tøyse litt med de som vanligvis får mest oppmerksomhet; kreatørene sier Helene Egeland, Kreatør i Energy Pool.

Om dette er effektiv kommunikasjon gjenstår å se – vi håper på rekordmange påmeldte bidrag til prekvalifiseringen.

***

SEND INN DIN CASEBESKRIVELSE HER

Datoer som er verdt å merke seg:

31. oktober: Frist for prekvalifisering

10. januar 2014: Innlevering av case

28. februar 2014: Prisutdeling STELLA (dagarrangement)