Mer reklame på Twitter
Annonsene skal først ut i en prøveperiode via twitterklienten Hootsuite, og det er annonsører som Starbucks, Red Bull og Virgin som begynner reklameforsøket, melder Advertising Age.
Annonsører har allerede hatt muligheten til å kjøpe såkalte Promoted Tweets, som dukker opp øverst i tidslinjen dersom du bruker søkefunksjonen hos Twitter.com. Men denne nye typen av betalte annonser vil dukke opp i den vanlige tidslinjen (eller twitterstrømmen, som det også kalles), uansett om vedkommende følger annonsøren eller har foretatt et søk.
Målrettet. Brukerne skal bli eksponert for reklame alt etter hva slags folk og produkter de allerede følger, noe som nødvendigvis betyr at enkelte vil bli eksponert for mer reklame enn andre. Hvis du for eksempel har en merkelig tendens til å følge kaffeprodukter, kan det hende at også Starbucks prøver å nå deg (dersom de ikke velger å filtrere nordmenn ut av nedslagsfeltet, Starbucks-fri som vi er).
Twitter skal begynne framstøtet overfor en mindre utvalg av sine 175 millioner brukere, ved begrense eksponeringen av betalte tweets til brukerne av den populære tredjeparts twitterklienten HootSuite, som har omtrent 900.000 brukere. Ifølge AdAge blir annonsene etter hvert å se også via andre twitterklienter og på Twitter.com, avhengig av hvor effektiv reklamen viser seg å være.
Informasjonen AdAge viderebringer kommer ikke fra offisielt Twitter-hold, men fra anonyme kilder innad i selskapet.
Det San Francisco-situerte selskapet har vokst fra 140 ansatte i februar til mer enn 300 medarbeidere i dag.