Også Lagåsen vant i Pentawards

Dinamo Design fikk bronse i VM i pakningsdesign for Tines Norvegia-emballasje.
10291 3284d original

Pentawards er den første og eneste verdensomspennende konkurransen som utelukkende fokuserer på pakningsdesign i alle varianter. Dette skriver byrået om oppgaven som vant:

«Designprosjektet var et av de viktigste tiltakene Tine iverksatte for å revitalisere Norvegia i 2007. Designprosjektet hadde som mål å bidra til øke verdien til Norvegia gjennom å differensiere den fra andre hverdagsoster samtidig som vi skulle forsterke posisjonen som osten som alltid funker.

Designendringen skulle resultere i en oppfatning av Norvegia som den originale osten, og økt merkeverdi skulle resultere i økt betalingsvillighet blant forbrukerne. Samtidig var det viktig å revitalisere Norvegia slik at osten ble oppfattet som mer moderne uten at man mistet referansen til historien og definerte seg ut av kategorien visuelt sett.

Norvegia skulle være den foretrukne hvitosten. Resultatet er at Norvegia har oppnådd en høyere andel av salget uten rabatt/prisnedsettelse til tross for sterkere konkurranse. Norvegia sitt volum er blitt opprettholdt, og forbrukerne har økt betalingsvillighet til Norvegia. Nå har også designet vunnet en prestisjetung internasjonal pris, så dette er et stykke arbeid både Tine og Dinamo Design kan si seg godt fornøyde med!»

Lei av Pentawards? Redaktøren har hurtigblogga.