Pandonis og Østrem vant Young Lions Film
Sebastian Pandonis og Jens Østrem i Anorak NoA vant gullet i Young Lions Film fredag kveld under Gullblyanten 2024.
Sebastian Pandonis og Jens Østrem har på hver sin side, og til tross for den unge alderen, demonstrert sine evner som briljante kreatører, noe det allerede har blitt adskillig priser av, blant mye annet i Gullblyanten og i Young Lions.
Østrem var med å vinne Young Lions Print i fjor under Gullblyanten 2023, den gang sammen med Henriette Fürst. Pandonis er nærmest for veteran i å regne i Young Lions-sammenheng, og har vunnet Young Lions Film to ganger tidligere (sammen med henholdsvis Jakob Steinmo og Jacob Andresen) i tillegg til Young Lions Digital (sammen med Andrea Lütken).
I fjor byttet Østrem arbeidsgiver fra NORD DDB til Anorak NoA, hvor han og Pandonis ble til team. Årets vinnerkonsept ble utviklet som svar på briefen fra Visit Svalbard som utfordret deltakerne til å finne innovative løsninger for bærekraftig turisme – året rundt.
«Noen budskap trenger tid. Andre treffer på sekunder»
Juryens begrunnelse:
«Noen budskap trenger tid. Andre treffer på sekunder. Årets vinner beviser at du ikke trenger lange filmer for å fortelle at du bør bli lenge.
Vinnerjobben er en oppvisning i presis og effektiv historiefortelling – og etterlater én klar tanke: bli lengre på Svalbard.
Gratulerer til vinnerne av Young Lions Film – Sebastian Pandonis og Jens Østrem fra Anorak NOA.»