Samler retailbransjen
Tidligere var det konferansearrangøren Confex som arrangerte Retailprisen. Arbeidet med årets konferanse og pris er allerede godt i gang, og alt tyder på at det blir solid faglig innhold med mange sterke navn på foredragslisten. RetailForum er en del av Kreativt Forums kongstanke om å samle hele det kreative Norge under ett tak.
– Et økt fokus og en integrert konferanse og pris er viktig både for retailbransjen og kommunikasjonsmiljøet i Norge. RetailForum skal bidra til økt anerkjennelse og et betydelig løft for retailfaget i Norge, sier styreleder i Kreativt Forum, Kristian Bye.

Har mye å bidra med En samarbeidspartner med utgangspunkt i kommunikasjonsmiljøet skal også bidra til å løfte selve prisen.
– RetailForum, med både pris og konferanse, vil i all hovedsak dreie seg om verdiskapning gjennom kommunikasjon. Få bransjer er så opptatt av klingende mynt i kassa som retailbransjen, og RetailForum gir kommunikasjonsbransjen en gylden mulighet til på vise at vi har mye å bidra med i den sammenheng. De tøffe økonomiske tidene gjør dette om mulig enda mer aktuelt, sier Hans Petter Stub (bildet), juryleder i Retailprisen og rådgiver i Rapp, en del av DDB-gruppen.
Initiativet til prisen ble i sin tid tatt av Norges ledende retailbyråer; DDB Oslo, McCann, Virtual Garden, Suburbia og Dinamo. Etter hvert er prisen blitt mer omfattende og favner et bredere fagfelt. Derfor er designbyrået Sukker sterkt delaktig i arbeidet med RetailForum.
RetailForum arrangeres 14. mai på Vinderen Konferansesenter i Forskningsparken ved Universitetet i Oslo.