«Stopp bryllupet» best in show under PR-EM
SABRE Awards er også kjent som PR-bransjens Europamesterskap, og «Stopp Bryllupet» ble Best in Show i konkurranse med over 2000 bidrag fra Europa, Midt-Østen og Afrika. «Stopp Bryllupet» var det eneste norske bidraget som også ble hedret med en pris i den gjeveste kategorien, Diamond SABRE for Measurement and Evalutation. I tillegg vant arbeidet gull i kategorien Institutional Image. Trigger vant også gull i kategorien Home and Furnishings for sitt arbeid med Jordan Maleverktøy. Dermed ble det totalt to gull og en platinum til Trigger, som ble beste norske byrået totalt, og som også ble første norske byrå til å gå helt til topps i SABRE Awards EMEA.
Tidenes premiefangst for Trigger
Trigger mottok også hele tre In2SABRE Awards og fire Certifikates of Excellence under innovasjonskåringen som fant sted i forkant av kveldsarrangementet. Og sist men ikke minst tok de med seg byråprisen for Årets kreative PR-byrå i kofferten. Det er tidenes premiefangst for et norsk byrå under SABRE Awards.
– Vi har lagt bak oss det beste faglige året i Triggers historie. Heldigvis er vi ikke eldre enn fem år, så vi har fortsatt mye ugjort. Det beste av alt er at vi har en serie med svært spennende prosjekter på trappene, så jeg har stor tro på at verden får se en enda mer til Trigger neste år. Vi er som kjent aldri bedre enn den siste jobben vi leverer, så vi kommer ikke til å legge inn noen hvileskjær fremover heller, sier Preben Carlsen, daglig leder i Trigger.
Flere norske vinnere
Også Geelmuyden.Kiese markerte seg sterkt under konkurransen. Det norske kontoret vant gull i kategorien Nordics for «Try My Hybrid» for Toyota (med Saatchi & Saatchi) og gull for «The Social Ironman» for PwC Norway i kategorien Employee Communications, mens det svenske kontoret stakk av med et gull for Clearasil. I London mottok Geelmuyden Kiese også ett gull og seks «Certificates of Excellence» i innovasjonskåringen In2SABRE Awards. GK mottok også topputmerkelsen SABRE Award for årets beste konsulentbyrå i Norden.
Også Släger vant SABRE-gull, for «Gutten som fryser» for SOS Barnebyer i kategorien Pan-European Campaign.
Om SABRE Awards
Hvert år kårer Holmes Group de beste PR-byråene og PR-arbeidene i verden under SABRE Awards. Prisen er den tyngste prisutdelingen i bransjen. Utdelingen skjer i regi av Holmes Group som kartlegger og analyserer den internasjonale PR-bransjen.