Street Art Norge velger Supernordic Creative Studio

Street Art Norge har valgt Erik Heisholt og Arnstein Sarset i Supernordic Creative Studio som partner på strategi, design og reklame.

Erik Streetart
Ola Hanø, Erik Heisholt, Arnstein Sarset og Dino Beslic skal jobbe sammen for å gi Street Art Norge en enda tydeligere stemme.

– Street Art er blitt en av de mest synlige og folkelige kunstformene globalt. Street Art Norge skal bidra til at Oslo blir et kulturelt kraftsenter og vi vil derfor bygge Nordens sterkeste street art-hub her i Oslo. Vi skal bli best på kunstproduksjon og utsmykking for kunstnere og bedrifter og samtidig har vi et langsiktig mål om å bli den mest besøkte kunsthallen i Norden, sier Ola Hanø, daglig leder i Street Art Norge.

– Vi har ønsket oss en partner som både strategisk og kreativ blir trigget av våre utfordringer, og som har kunstnerisk, kreativ og strategiske erfaring i særklasse. Supernordic har akkurat dette og tilfører også den energien og arbeidsformen som passer oss perfekt, fortsetter han.

Supernordic Creative Studio ble etablert tidligere i høst av Arnstein Sarset og Erik Heisholt. Byrået jobber allerede med kunder som Antirasistisk Senter, Aker BioMarine, DeepOcean, Stiftelsen VI, Klaveness, Nettverk etter soning, Aker Qrill Company m.m.

Koser seg med arbeidet

– Street Art Norge er på god vei til å bli en Nordisk hub for gatekunsten, og vi skal bidra til å styrke stemmen og synliggjøre den kunstneriske og kommersielle verdien. Man kan alltid si og love mye, men det er bedre å vise frem det vi skal lage sammen når det er klart, enn å snakke om det på forhånd, så nå koser vi oss med dette arbeidet, sier Erik Heisholt, kreativ leder og partner i Supernordic Creative Studio.

Skal gjøre kunstprosjektene enda tydeligere

Målet er å gjøre kunstprosjektene enda tydeligere i offentligheten, ut mot publikum og kunstnerne og det å styrke posisjonen til Street Art Norge som en av de mest spennende kulturaktørene i Skandinavia. Et annet sentralt område blir å synliggjøre verdien for bedrifter og organisasjoner av å satse på unik og innovativ kunstproduksjon og utsmykking.

– Responsen fra både eksisterende og potensielle kunder etter at vi lanserte Supernordic Creative Studio har vært fantastisk, noe dette nye samarbeidet er et eksempel på. Vi er hands on strategisk og kreativ erfaring i én og samme pakke som leverer det folk ønsker å kjøpe; strategi, design og reklame. Det treffer godt slik markedet ser ut nå, sier Arnstein Sarset, daglig leder og partner i Supernordic Creative Studio.

En av Europas største utsmykninger

Street Art Norge har fått mye omtale de siste dagene på bakgrunn av det enorme utsmykningsoppdraget de skal utføre for og i samarbeid med Aker BP på Yggdrasil-prosjektet, som blir en av Europas største utsmykninger på tre plattformer, et kontrollsenter og to landstasjoner.