Tarek og OMA starter KADER. KADER.

Tarek Selim-Vågan og Ola-Markus Thaulow Lisberg har etter flere års samarbeid tatt forholdet et skritt videre, og lanserer nå produksjonsselskapet KADER. KADER. Et kreativt produksjonsselskap for reklamefilm og fiksjon med base i Oslo, men med et skarpt blikk på utlandet.

2 Oma Tarek
Fra venstre: Produsent og daglig leder Tarek og medpartner og regissør OMA. Foto: Pål Laukli.

Tarek Selim-Vågan har de siste årene jobbet med produksjon av reklamefilm og TV-serier hos blant annet NRK, Anti, Tinagent, Publicis og TRY. Ola-Markus Thaulow Lisberg har 15 års erfaring som regissør for kunder som Pepsi, Elkjøp, Widerøe, Burger King, og har vært tilknyttet Tinagent, Fantefilm og FUS.

– Målet er å bygge bro mellom nordisk estetikk og internasjonal kvalitet – både her hjemme og ute i verden. Med KADER. KADER. ønsker vi å ta det beste fra begge verdener og levere ti av ti på både kreativ historiefortelling og sømløse prosesser, uansett hvem kundene er og hvor de befinner seg, sier Tarek Selim-Vågan, som blir daglig leder og produsent.

Med seg som partner har Selim-Vågan den erfarne regissøren Ola-Markus Thaulow Lisberg, bedre kjent som OMA og trommeslager i OSLOCITYFUCKBOY. Sammen har de tilknyttet seg flere regissører som de skal representere.

– Kravet har blitt enda høyere for å finne de gode kreative grepene som slår gjennom og faktisk fortjener oppmerksomheten som kundene og distributørene søker etter. Det trengs fortsatt gode reklamefilmer og fiksjons-konsepter med trøkk i. Det er vi helt sikre på at vi kan levere på med riggen vår som vi nå gleder oss til å presentere de neste månedene, sier Ola-Markus Thaulow Lisberg, partner og regissør i KADER. KADER.

«– Vi skal kort fortalt bare være utrolig deilige å jobbe med, sier Selim-Vågan.»
3 Kader Also
Thomas Flått, Tarek Selim-Vågan, Michael Ray Vera Cruz Angeles, Christian Bastiansen, OMA. Foto: Pål Laukli.

Teamer opp med Also Known As

KADER. KADER. har også inngått et samarbeid med det kreative kollektivet Also Known As, kjent for blant annet å lage det prisvinnende universet for Karpes SAS PLUS/SAS PUSSY.

– Vi har gledet oss lenge til å få inn flere krefter innen filmproduksjon som gjør at vi kan levere et enda bredere spekter av filmer. OMA og Tarek har fantastisk track record med å levere produksjoner av topp kvalitet, i tillegg til at de er svært behagelige å jobbe med, sier Even Suseg, daglig leder i Also Known As

– Dette er en ressurs -og kulturutveksling som vi er helt sikre på at både vi og kundene våre vil dra nytte av, avslutter Selim-Vågan.