Tre norske til finalen i Cresta

Dinamo, TBWA og Try er med videre til finalen under årets Cresta Awards, og det i ulike kategorier. Vinnerne blir kåret 26. oktober.
8967 8a389 original

De tre norske jobbene skal vurderes videre av juryformann Piyush Pandey, fra India, og de 61 øvrige medlemmene fra 40 ulike nasjoner. Vi har kun en nordmann i juryen, Knut Georg Andersen i Robin Good. Han skal juryere intet mindre enn print, plakater, radio, ambient, DM, integrerte kampanjer og TV / Kino/ Digital.

Dinamo har gått videre til finalen i kategorien interaktive medier med en jobb for Leger Uten Grenser, «Sekunder». Teamet bak jobben er: Tekstforfatter Stein Simonsen og ADene Live Huse og Torstein Greni. Mediafront har stått for produksjonen.

Den snøfylte utendørsplakaten til Tryvann Vinterpark og TBWA er videre i plakat-kategorien. Erik Heisholt er kreativ leder på jobben, Henrik Bydal tekstforfatter og Eva Grefstad Knudsen, Trygve Sørli og Kristoffer Reppen stod for Art Direction.

I TV/Kino og digital-kategorien er Try videre med en film for Blindeforbundet og «Ikke forstyrr.» Teamet bak er: Tekstforfatter Øystein Halvorsen og AD Karin Lund. Filmen er produsert av Paradox og Andreas Riiser.

Prisutdelingen vises på nett mandag, 26. oktober 9:00 AM http://www.cresta-awards.com/2009ceremony