Tre til Cannes Lions-jury

Det blir norske jurymedlemmer i Cannes Lions 2014 i kategori for Film, Radio- og PR, slik det også var i sommerens utgave av konkurransen.
38848 619bf original
Tore Woll har sammen med Thorbjørn Ruud ansvaret for å nominere aktuelle juryfolk til neste Cannes Lions.

Cannes Lions har gått fra å være en ren reklamefilmfestival til dagens multimediale monster: Festivalen gjør sitt ytterste for å dekke alle fagområder innen kommersiell kreativitet og kommunikasjon. Eksempelvis er det bare de siste årene etablert egne løver for Design, PR, Effekt, Mobil, Innovasjon og Branded Content & Entertainment.

– Dette gjør at potensielle jurymedlemmer fra Norge favner et bredt spekter av mennesker og byråer, og det er vår oppgave som representanter å finne fram til de som er riktige og aktuelle, sier Espen Strand Henriksen i CAPA.

CAPA er Cannes Lions’ offisielle representant i Norge og samarbeider fast med Kreativt Forum om å nominere aktuelle juryfolk til både Cannes Lions og lillesøsteren Eurobest. Dernest er det Cannes Lions-organisasjonen som velger ut jurymedlemmene fra de nominerte på listen.

– Vi i KF jobber hardt for å sikre de aller beste jurymedlemmene til de viktigste konkurransene, sier styremedlem Tore Woll (Llowbank), som deler dette ansvaret sammen med Thorbjørn Ruud (Try).

Han fortsetter:

– Det er utrolig viktig at Norge fortsetter å ivareta tilliten fra Cannes Lions, at vi både hevder oss som bransje og at de som juryerer representerer Norge på en god måte. Cannes Lions er et utrolig krevende format, man er omgitt av de flinkeste i verden, det er en voldsomt mengde arbeider på altfor kort tid. Det krever tålmodighet, god retorikk og bra engelskkunnskaper.

I medio november vet vi mer om hvem som skal representere Norge i Film, Radio og PR under Cannes Lions 2014.