Try Best i mai
Juryen begrunner sitt valg slik: «Annonsen har en umiddelbar stoppeffekt og skaper nysgjerrighet over flere sider, men leseren får ikke svaret før på siste side. Dette er en god utnyttelse av kvaliteten med avis, at man aldri vet hva som kommer på neste side. Annonsens visuelle uttrykk er godt, og budskapet har fått god plass å boltre seg på.»
Vinnerteamet:
AD: Thorbjørn Ruud
Tekst: Petter Bryde
Konsulent: Morten Polmar
Prosjektleder: Cathrine Wennersten
Mac-designer: Thomas Bråten
Illustrasjoner: Gimpville
Aftenposten arrangerer i år sin Best-konkurranse for 15. gang. Kriteriene for å bli vurdert er at annonsen skal ha en bærende idè, være engasjerende, ha et klart og tydelig budskap, være bedre fordi den står i avis og Best fordi den har vært innrykket på en helside eller større førmat i Aftenpostens morgen- eller aftenutgave. Fagjuryen utpeker en vinner hver måned. Blant disse kårer en folkejury årsvinneren som blir offentliggjort på Gullblyanten.
Månedsvinneren får en gratis helsides annonse som kan benyttes til egenprofilering eller byrået kan velge å gi helsiden til en av sine eksisterende kunder. Årsvinneren får fem helsider i Aftenpostens morgen- eller aftenutgave. Annonseplassen gis samlet til en av vinnerbyråets kunder.