Uma hopper for Jameson

Skuespiller Uma Thurman har hovedrollen i den 18 minutter lange kortfilmen «Jump», som nettopp har vunnet den årlige kortfilmkonkurransen Jameson First Shot.
49415 355d9 original
Fra «Jump» av regissør Jessica Valentine.

Det synes å gå inflasjon i whiskey-merker som bruker kortfilm i merkevarebyggingen: I forrige uke skrev vi om den nye filmen «The Gentleman’s Wager» fra Johnnie Walker Blue Label, der Jude Law og Giancarlo Giannini inngår veddemål om en seilbåt.

Denne uken presenterer Jameson Irish Whiskey vinneren av kortfilmkonkurransen Jameson First Shot, der whiskey-produsenten i samarbeid med produksjonsselskapet til Kevin Spacey, Trigger Street Productions, lar unge regitalenter konkurrere om å skrive det beste manuskriptet. Vinneren får æren av å spille inn filmen med en a-kjendis i hovedrollen. Vinneren i årets konkurranse er amerikanske Jessica Valentine.


Kunst og fashion

Tidligere i sommer så vi Dior Homme gjøre noen liknende, men i høyere grad kunstferdige grep i kortfilmen «Notes of a Day», en nostalgisk snutt der regissøren Willy Vanderperre filosoferer rundt et imaginært møte mellom den tyske perfomance-artisten Joseph Beuys og Christian Dior.