Frifor ansetter markedsfører

Ern R. Onpan (25) har vært finalist i Young Lions, prosjektleder i Bloom og deltidsansatt i Askeladden. Nå blir hun Marketing Manager og Partner i Health-tech-selskapet Frifor.

Frifor overgang
Ern R. Onpan er fulltidsansatt nr. 4 i Frifor AS.

Ern R. Onpan har erfaring innen journalistikk, PR og digital markedsføring, og har de siste to årene jobbet som prosjektleder i markedsføringsbyrået Bloom.

– Noe av det beste med å drive startup er når man finner selvstendige, ansvarsfulle og kompetente mennesker som bare sklir inn med den største selvfølge. Ern er en ja-person som mestrer det vi kaster på henne og har et imponerende bredt kompetansefelt til tross for sin unge alder, sier Tor Hernan Floor, CMO og co-founder i Frifor.

Frifor har i øyeblikket fire fulltidsansatte og fire på deltid. Onpan forteller at kollegaene er det hun setter mest pris på i selskapet.

– Det er alltid rom for sparring, og jeg opplever at jeg har reell påvirkning på prioriteringer og veien videre for selskapet. Jeg gleder meg til det vi kommer til å få til i år.

Europeiske ambisjoner

Frifor står foran en internasjonal oppskalering der Sverige og etterhvert Danmark blir viktige markeder. Det samme blir Onpans rolle, mener Floor

.

–Ern er et talent som vi skal ta godt vare på. Hun har blitt en nøkkelperson i Frifor, og er svært viktig for våre ambisjoner om videre vekst i Europa, sier han.

– Det er stort for meg å få være med på eiersiden så tidlig i karrieren, avslutter Ern.