Historiene ingen andre kan fortelle

Igjen hyller KLP alle dem som går på jobb for fellesskapet – denne gangen sett gjennom et helt liv.

KLP Forsidebilde

I snart ti år har KLP og Anorak bygget et kommunikasjonskonsept rundt et enkelt budskap: Takk til alle som jobber i kommune- og helse-Norge. Tidligere har vi takket dem som går på jobb, lange netter, helger og julaften. Med årets kampanje fortsetter de det langsiktige arbeidet – denne gangen gjennom et nytt perspektiv.

– Allerede i 2016 valgte vi å ikke snakke om oss selv i profilkommunikasjonen. Den gang så vi at offentlige arbeidsgivere manglet folk, det gjør de fortsatt i dag. Derfor ønsker vi å fortsette å bruke vår stemme til å bidra til å rekruttere og beholde ansatte i disse viktige yrkene og at de som allerede står i dem kjenner seg sett og stolte, forteller Gro Myking, konserndirektør kommunikasjon og marked i KLP.

– Denne filmen er ikke et enkeltstående prosjekt, men nok en byggekloss i noe vi har bygget over lang tid. Det er nettopp den langsiktigheten som gjør at det virker, fortsetter markedsdirektør Pia Fiskvik Karfjell.

– Vår oppgave i Anorak er å fortsette å finne nye fortellinger, samtidig som vi holder fast ved konseptet. Det er lett å glemme verdien av et sterkt kommune- og helse-Norge når vi sjeldent møter dem i hverdagen. Derfor valgte vi denne gangen å løfte frem alle møtene med fellesskapet gjennom et helt livsløp, for å minne oss på verdien av de som alltid passer på at vi andre har det fint, sier Janne Espevalen og Hauk Brochmann, rådgiver og kreatør i Anorak.

Filmen er produsert av Bacon med Jeppe Rønde på regi og med Magne Lyngner og Kristi Kjerpeset som produsenter.

Involverte byråer

Bacon 2 logo
Bacon Filmproduksjon
K

Kristi Strømmen Kjerpeset

Produsent

J

Jeppe Rønde

Regissør

Andre involverte

G

Gro Myking

Konserndirektør kommunikasjon og marked i KLP

P

Pia Fiskvik Karfjell

Markedsdirektør hos KLP

N

Nils Fredrik Wisløff-Høgestøl

Kampanjeansvarlig i KLP