Har avgjort Sterk 2011

Konkurransen tidligere kjent som Sterk Reklame, åpen for deltakere fra Møre og Romsdal til Finnmark, har forkortet navnet, men forsterket juryen.
6531 20b25 original

21. og 22. mars arrangeres Sterk for 18 gang. Konkurransen som tidligere har hatt navnet Sterk Reklame er åpen for deltakere fra Møre og Romsdal til Finnmark og mottar årlig rundt 500 bidrag.

Sterk forteller: «I tillegg til nytt navn har vi i år også utvidet juryen og fått inn jurymedlemmer med spisskompetanse på ulike fagfelt. På denne måten legger vi ekstra vekt på kvalitetssikring av juryeringen, og har i den sammenheng utvidet juryen med ytterligere to medlemmer. Årets jury kommer fra ulike bedrifter i Bodø, Ålesund og Oslo, og de åtte jurymedlemmer har vært to dager i Trondheim for å evaluere 500 innsendte bidrag.»

Mange av kategoriene var så sterke at juryen har fått tillatelse til å dele ut flere gull og sølv. I andre kategorier vanket det mindre.

– Dette kan nok virke nådeløst, men juryen er enig i at både gull og sølv står ekstra høyt. Derfor har vi valgt å ikke tildele gull eller sølv i enkelte tilfeller. Men et diplom er også en verdig utmerkelse for et bidrag som er godt tenkt og fortalt, sier juryformann Kristin Selfors.

Leirskole. I løpet av de to dagene de har vært i Trondheim har de blitt tatt hånd om av Kreativt Forum Trondheims styremedlemmer.

– Vi har kost oss masse og fått venner for livet, nesten litt som å være på leirskole. Det er også veldig inspirerende å komme vekk fra hverdagen og egen jobb å kunne sette seg ned slik og diskutere jobber som ikke er ens egne, og med mennesker som man kanskje ikke kjenner fra før, avslutter Selfors.

Sterk-juryen 2011 består av: Erland Wiencke, Eirik Johansen, Thomas Brun, Hans Christian Øren, Ole-Marius Tubez Storfjell, Edle Bugge, Kristin Selfors og Tom Emil Olsen.

Les mer om juryen på KF Trondheims nettsider.