Her er Young Creatives-briefen

For å kunne delta på vegne av Norge under Eurobest må teamet først vinne den norske konkurransen, der man skal løse en oppgave for Norges Migreneforbund innen fredag klokken 12.00.
10101 c237b original

Young Creatives er kategorien for kreative hoder under 28 år under Europas største reklamefestival, Eurobest, som i år foregår 28.-30. november i Lisboa.

Norge har i år fått plass til et team på to personer, og oppgaven de må løse før de kommer så langt er på vegne av Norsk Migreneforbund. Oppgaven handler om å gjøre det kjent for folk med hodepineplager at det finnes et forbund for dem.

Oppgaven kan lastes ned under, og oppgavebesvarelsen følger samme mønster som hovedkonkurransen, altså at besvarelsen må leveres innen drøyt 48 timer (førskommende fredag klokken 12.00).

Deltakere må være født etter 28. november 1983 (i den første briefen vi publiserte sto det feilaktig 1984. Dette er nå rettet).

Foto fra Lisboa: Fr Antunes (CC)

db6bc491-090a-4951-a225-e604f2b464ee.pdf