Katachi ble «best of show»

Fredag delte Grafill ut designpriser under Visuelt på Folketeatret. Den gjeveste prisen av dem alle, «best-of-show», gikk til Katachi Magazine.
8958 da8ff original
8959 c32e6 original
8960 47832 original
8961 26ad9 original

Katachi er et norskprodusert magasin om design, folk og næringsliv, utviklet utelukkende for iPad. Magasinet utgis på engelsk, japansk og norsk.

Soleklar vinner. Juryen sier følgende om vinneren: «Dette er en soleklar vinner som pusher grenser og er til inspirasjon for en hel bransje, også utenfor landets grenser. Her finnes mye bra håndverk, vakker typografi og nydelige illustrasjoner, og hver skjermberøring er full av fantastiske detaljer. Alle konvensjoner for iPad er brukt, men det er også tilført mye nytt og viser til fulle hvordan man kan bruke denne kommunikasjonsplattformen. Et inspirerende og forbilledlig stykke arbeid som man ikke har sette maken til!».

Ærespris til Finger. Enzo Finger, en av våre mest anerkjente og prisbelønnede grafisk designere gjennom de siste 30 år, mottok i fredag æresprisen Klassikerprisen. Grafill har delt ut denne hedersprisen siden 2002, og prisen går til en utøver som har holdt høy faglig kvalitet og vært av stor betydning for sitt fag gjennom mange år.

Gull til Toxic-vignett.
Kreativt Forum og Gullblyanten fikk også en smak av heder, ettersom Toxic vant gull i kategori for Moving Image for sin videovignett laget for Gullblyanten 2010.

Grafill deler ut priser i 34 kategorier i Visueltkonkurransen, og alle vinnerne er presentert med bilder på grafill.no/visuelt.

Foto fra prisutdeling: Jan Erik Svendsen