Nedtelling til Gullblyanten med Maria & Jasmina
Teamet i Bureau, som rakk å vinne i Gullblyanten før de engang hadde fast ansettelse (med «God Natt Gaza»), forteller oss om hva de har trua på i årets Gullblyanten.
Dette er på langt nær Jasmina Mahtillo og Maria Schriwers første møte med spådom. Gudinnekort, Co-Star, Evatarot og Matrix Chart er månedlige ritualer for makkerparet.
– Jasmina ble attpåtil spådd av Paris Hiltons spåkone da hun var i Korea, og ble fortalt at hun kommer til å lære seg noe nytt i juni. En litt tullete spådom, spør du oss.
Vi har gitt teamet et tilfeldig utvalg av Gullblyantens kategorier å synse på: Film Lang, Digital og Integrert.
– Vi skal åpne det tredje øyet og kanalisere all vår spirituelle energi inn i denne nedtellingen. Og så gleder vi oss til Gullblyanten!
Film lang
«Vi må snakke om Eli» for Maxbo av Morgenstern
– Denne synes vi er både morsom og sjarmerende. Vi kjenner oss veldig igjen i følelsene til Eli (og pappaen). Historien er godt fortalt!
«IKEA er laget for livet» av TRY
– Flott grep og elegant gjennomført. Vi synes tekstarbeidet er spesielt bra. Det er mye historie som blir fortalt på få ord.
Digital
«The Driving Lesson» for Hyundai av Los + Co
– Kul idé og bra bruk av teknologi! Smart å lage en simulator og plassere den på et så relevant sted. Det er tydelig at det var en tankevekker for dem som deltok.
Integrert
«3 dagers helg» for Smash! av Per Høj
– Dette er et lekent og stort univers med mange gode uttak. Kampanjen gjør det vanskelig å si nei til 3-dagers helg og Smash!. Helge har vår stemme.
Gullblyanten 2025
Gullblyanten 2025
Gullblyanten 2025 blir arrangert på Oslo Plaza, fredag 13. mars 2026. Frist for å sikre seg billetter er 27. februar.
Se også:
- Nedtelling til Gullblyanten med Karoline og Cathrine
- Nedtelling til Gullblyanten med Hans Magne og Alexander
- Nedtelling til Gullblyanten med Elin og Linda
- Nedtelling til Gullblyanten med Thea & Anders