Visitnorway vant Webby
Prisvinnerne ble offentligjort på webbyawards.com 1. mai . Visitnorway.com gikk helt til topps i kategorien «Best home/welcome page» for sin interaktive 360-graders presentasjon av Geiranger. Løsningen som gir brukeren mulighet til å snu og vende på kameraet og zoome seg inn det de ønsker.
Bak produksjonen og utviklingen står Hamarfirmaet Making View AS. Fotograferingen er utført ved hjelp av spesialbygde kameraeer og helikoptre. Making View AS står også bak software og brukergrensesnitt.
– Vi er selvfølgelig svært stolte av å kunne kalle oss verdens beste hjemmeside. Kåringen viser at vårt arbeid på Visitnorway blir lagt merke til internasjonalt og er banebrytende innenfor sitt felt, sier Per-Arne Tuftin i Innovasjon Norge.
Bildene som ble lansert på visitnorway 27. mai 2010 hadde over en million besøk i løpet av det første året de var online.
Visitnorway har siden dette også lansert 360-graders bilder både fra Lillehammer, Preikestolen, Telemark, Hallingdal, Sognefjorden og Hardangerfjorden