The Firm bistod Søndre Reklamebyrå med å finne en tydelig designretning og systematisere identiteten, som bygger på ideen om at Søndre formes av alle som er knyttet til byrået: teamet, kundene, kantinepersonalet, alle i Søndres krets egentlig.
Designbyrået The Firm består av Nicklas Haslestad og Vetle Majgren Uthaug, de tidligere SDG-designerne som brøt ut og startet sitt eget byrå i mai.
– Hver involvert gir logoen sitt eget preg med sin egen signatur. Resultatet er en logo og et system i konstant forandring – uforutsigbart og overraskende, akkurat som Søndres arbeid. En identitet som også ellers nikker til øya som inspirerte navnet Søndre. Varm, ujålete, inkluderende og menneskelig, forteller duoen.
Identiteten er basert på en idé gründerne i Søndre Reklamebyrå, Lars Eia Kirkholm og Kristoffer Reppen, hadde fra start.
– Som The Firm, er vi opptatt av å bruke de beste folka på de riktige ting, så da var det helt naturlig å få de til å utvikle identiteten vår. De fanget umiddelbart essensen av hva vi som byrå ønsker at være. Vi digger det personlige og unike, og som helhet skaper noe større, sier byråleder Kirkholm
Involverte byråer
The Firm