The Forbidden Times
I forbindelse med markeringen av Pressefrihetens dag 3. mai, lanserte Narvesen The Forbidden Times – en ny avis som er forbudt i store deler av verden. Lanseringen fant sted ved Narvesens eldste kiosk ved Spikersuppa i Oslo, og markerte et kraftfullt forsvar for pressefrihet og ytring.
Aktuelt byrå
NoA | Anorak
Avisen er resultatet av et omfattende samarbeid mellom Narvesen, Nobels Fredssenter, Helsingforskomiteen og internasjonale mediehus som BBC og The New York Times. Artiklene er skrevet av modige journalister som har satt både friheten, helsen – og i enkelte tilfeller livet – på spill for å rapportere fra land der myndighetene kontrollerer informasjon med hard hånd.
– Den internasjonale pressefrihetsindeksen viser at pressefriheten svekkes i stadig flere land - inkludert i demokratier hvor det frie ord ofte tas for gitt. I en tid med krig og uroligheter i store deler av verden, er det mange perspektiver som aldri får se dagens lys på grunn av sterk politisk kontroll, sensur og undertrykkelse. Det er derfor desto viktigere at vi som har de beste kår i verden, bidrar til å skape et nyansert bilde i debatten, sier AnnaMaria Carnemark, administrerende direktør i Reitan Convenience Norway.
Lang tradisjon for mediemangfold
Lanseringen av The Forbidden Times er del av Narvesens lange tradisjon med å fremme mediemangfold og ytringsfrihet i Norge. Helt siden Bertrand Narvesen åpnet sin første kiosk i 1894, har kjeden jobbet for å gjøre aviser og tidsskrifter fra hele verden tilgjengelige for alle.
Involverte byråer
Jørgen Sibbern
Tekstforfatter
Camilla Von Borcke
Prosjektleder
Maja Söderberg
Prosjektleder
Rakel V. Haug
Annet
Joakim Wang
Andre involverte
Madelaine Meyn
Brand Manager for Narvesen
Sara Ulla Nyquist
PR & Communications manager, Reitan Convenience Norway
Hege Østmo
Nobels Fredssenter
Ingvill Bryn Rambøl
Nobels Fredssenter
Inna Sangadzhiyeva
Helsingforskomiteen
Dag Andreas Fedøy
Helsingforskomiteen