Posten-filmen «The Reinfall» fra Pol er på shortlist i Clio Awards
Fjorårets julekampanje fra Posten, en sjokkdokumentar som «avslører» sannheten bak julenissens reinsdyr i front av sleden, er nominert i filmkategorien i amerikanske Clio Awards. Kampanjen er utviklet av POL, og produsert av Bacon.
I november lanserte Pol og Posten for sjette gang på rad et skråblikk på jula i form av en film. Tidligere har det blant annet handlet om en skeiv julenisse, en Trump-parodi, eller som Pol gjorde første gang da de hintet om at faren til jesusbarnet ikke var Gud den allmektige, men postmannen.
Det nyeste bidraget, «The Reinfall», er en film som fikk mye medieomtale internasjonalt, blant annet i Huffington Post og AdAge.
– Det er selvfølgelig hyggelig å se at filmen tar steget ut av julekategorien, og når opp blant de beste filmene fra 2024. Clio Awards henger høyt for oss, og vi er utrolig stolte over anerkjennelsen derifra, og så er det jo midt i blinken for Rudolf, sier sier Pia Emilie Lystad og Thea Heber Bjørndal Iversen, kreatørene bak julekampanjen. Det er Bacons Kasper Häggström som er regissøren.
Prisutdelingen i Clio Awards foregår 13. mai i New York, der skuespiller Alan Cumming er programleder.