Pute-tv i ny kampanje fra OBOS
Boligbyggeren er tilbake med en ny film, som en del av en større kampanje, denne gangen for alle som føler at det er på tide å flytte for seg selv.
Aktuelt byrå
Morgenstern
– OBOS er mer enn en boligbygger som bygger leiligheter i de store byene. Vi ønsker å formidle at vi har en bolig som passer for alle, uansett livssituasjon. Da må vi også bidra til å senke terskelen for å komme inn på boligmarkedet, sier Svein Sælid, direktør for merkevare og samfunnsansvar i OBOS.
OBOS Deleie er en boligkjøpsmodell som ble lansert i 2020, og er en alternativ måte å kjøpe bolig på. Modellen innebærer at du kjøper minst halve leiligheten, men du kan bo i hele, resten leier du av OBOS. Og så kan du øke andelen du eier etter hvert, helt til hele boligen er din.
– Ordningen har vært en suksess. Langt flere har fått mulighet til å komme seg inn på boligmarkedet, selv om de ikke har oppspart nok egenkapital til å få et boliglån som er stort nok til å kjøpe hele boligen. En utfordring er at det i dag bare er tillatt å selge 20 prosent av nye leiligheter i et borettslag med Deleie, men vi venter i spenning på at et lovforslag som åpner for å øke denne andelen blir vedtatt, sier Sælid.
Siste verk i «trilogien»
For å få økt oppmerksomhet rundt Deleie-modellen, lanserer OBOS nå en ny film innenfor konseptet «bygger muligheter». I samme periode vil OBOS vise to tidligere lanserte filmer, som retter seg mot barnefamilier som trenger større plass, og «empty nesters» som ønsker noe enklere.
– Ved å snakke målrettet til folk med ulike historier, håper vi å få frem et overordnet budskap om at vi tilbyr boliger til alle typer mennesker, uansett hvilken livsfase de er i. Også i Deleie-filmen bruker vi humor og overdrivelse som kreative virkemidler, noe som har vist seg å være svært effektivt for oss. Ikke minst tror vi det er et smart grep når vi nå skal nå yngre boligkjøpere, samtidig som vi presenterer en situasjon hvor det er veldig lett å få sympati med hovedpersonen, sier Svein Sælid.
Det er Morgenstern som har utviklet idé, og produsert nye filmer.
– Vi har begge opplevd hvordan det er når en mor får ny kjæreste. Da er det en fordel å bo for seg selv, sier kreatørteamet Torkild Jarnholt og Bjørnar Buxrud i Morgenstern.
Involverte byråer
Yakob Dahl Changezi
Produsent
Victoria Ekeli
Prosjektleder
Involverte
Svein Sælid
Ansvarlig hos OBOS
Kathinka Sommerseth
Ansvarlig hos OBOS
Kjetil Framstad
Ansvarlig hos OBOS
Anne Hiorth
Ansvarlig hos OBOS